Járási mentorközpontok Somogy vármegyében

„A legnagyobb erő, a leghatékonyabb tudás, a legösztönzőbb kapcsolat a közművelődési intézmények, közösségi színterek, települések, járások között a hálózatosodással érhető el”.
Ezen gondolat mentén indult útjára Somogy vármegye közművelődési egységességét kialakító és megerősítő, a járási mentorközpontok létrehozására épülő projektünk. Célunk a területileg nagy kiterjedésű, kulturális összetételében és értékeiben is színes vármegye településein dolgozó közművelődési szakembereink hatékony elérése, gyakorlatias segítése és élő kapcsolatban tartásuk. Annak érdekében, hogy a több, mint hatezer négyzetkilométer területű Somogyország valódi egységet képezzen, élnünk kellett a járások adta felosztás előnyeivel.

Mintaprogramunk legelső lépése a nyolc járás és a lehetséges mentorközpontok kiválasztása volt. Az adott mentorközpontok a járások azon városai lettek, ahol közművelődési intézmény működik, felsőfokú szakirányú végzettséggel rendelkező kollégával. A leendő mentor kolléga megfelelő szakmai tudással, tapasztalattal és kapcsolati hálóval biztosítani tudja a járásához tartozó települések szakembereinek összetartását, segítését, valamint járási szakmai napok szervezését. A következő fontos teendő az azonos arculat és szlogen alkalmazására terjedt ki.
A járások szakmai napjait egységesen „Somogy Kincse Szakmai Nap”-nak neveztük el. Szlogenünk, – „Somogyban, közösségben, együtt!” – hűen tükrözi összetartozásunkat. A nyolc járásban kialakított központok mentorai a Nemzeti Művelődési Intézet Somogy Vármegyei Igazgatóságával rendszeres online kapcsolatot tartanak fent, ahol  egyeztetésre kerülnek az adott járás sajátosságai, személyre szabott kérései, szakmai, módszertani támogatásuk célirányos tervezése. A járási lefedettséggel pókhálószerű elérést, gyakorlatias segítségnyújtást, célirányos fejlesztést és a jógyakorlatokon alapuló tudásmegosztást érünk el. Projektünk eddigi eredménye a járásközpontok bevonása mellett, egy vándor szakmai nap sorozat elindulása, ahol az adott befogadó település rövid bemutatkozása, majd jógyakorlatainak megosztása után sor kerül a tematikus meetingekre is. Kezdeményezésünk hosszútávú, megtartó és értékadó közös munka lesz!

Isó Edina mentor

Nemzeti Művelődési Intézet Somogy Vármegyei Igazgatósága

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük