MAGYAR KÖZÖSSÉGÉPÍTŐK ÉRTÉKSZÖVETSÉGE EGYESÜLET
MENTORÁLÁS
A Minta-mentorálás projekt
Az egyén szintjén a mentorálás segítheti a pályán lévők kompetenciájának növelését, szakmai elkötelezettségének megerősítését, az elégedettség, a sikerélmény megélését, és a szervezeten belüli előrelépést. Egyesületünk kísérleti jelleggel 2022. márciusában elindította a féléves időtartamot felölelő minta-mentorálás projektjét. A mentorálást a humán szolgáltatások több területén is évek óta alkalmazzák annak jótékony hatása apropóján.
Projektünkkel hiánypótló szerepet kívánunk felvállalni, hiszen gyorsan változó világunkban a közművelődés területén (a szakma előtt álló kihívásoknak való megfelelés során) a pályán lévők egyre inkább érzik a szakszerű támogatás és szakmai segítségnyújtás fontosságát, s egyben annak gyakorlati hiányát.
Projektünk távlati céljai:
A társdalom szintjén: mentorálás bevezetésével a már pályán lévők szakszerű támogatást és szakmai segítségnyújtást kapjanak munkájuk során; továbbá csökkenjen pályaelhagyók száma.
Az egyén szintjén a mentorálás segítheti a pályán lévők kompetenciájának növelését, szakmai elkötelezettségének megerősítését, az elégedettség, a sikerélmény megélését, és a szervezeten belüli előrelépést.
A mentor munkacsoport vezetői – szakterületünk szervezeti struktúráját és sokszínű, változatos tevékenységeit figyelembe véve – kidolgozták a közművelődésben alkalmazható mentorálás javasolt gyakorlati és dokumentációs segédanyagait.

Veszpréminé Turtsányi Valéria
projektvezető
+36 20 333 7588
v.tursanyi.vt@gmail.com
A pápai Jókai Mór Művelődési Központ igazgatójaként közel 30 éven át a város kulturális életének részese és formálója voltam. A közművelődés szinte teljes területén szereztem szakmai tapasztalatot.
Az ELTE Bölcsészettudományi karán népművelőként végeztem, majd később ugyancsak az ezen az egyetemen kulturális menedzser végzettséget is megszereztem. Hivatásom szeretete és a közművelődés előtt álló szakmai kihívásoknak való megfelelés késztett arra, hogy folyamatosan képezzem magamat; közművelődési szakértő, projekt-mendzsment szakértő, auditor és vizsgaelnöki képesítéssel is rendelkezem. Ezen szakmai kompetenciáimat nemcsak intézményi, de országos szinten is volt alkalmam hasznosítani.
A fiatal szakemberek segítése és közösségek támogatása mindig hangsúlyos szerepet töltött be szemléletemben. Több helyi és országos civil szervezetnek voltam alapító tagja és tevékeny részese életüknek.
Feladatomnak tekintettem a határon túl élő kulturális közösségekkel való együtt működés ösztönzését is. Pályázatok és ösztöndíjak révén Lengyelországban, Belgiumban, Finnországban és Hollandiában volt lehetőségem szakirányú végzettségem szélesítésére és a hazai közművelődés értékeinek bemutatására előadásaim keretében.
Kutatási területeim közül kiemelném: A korai iskolaelhagyás megelőzése a közművelődés eszközeivel témakört.
Pályám során szakterületünk innovatív újszerű kezdeményezéseire mindig kitüntetett figyelmet fordítottam. Szép szakmai kihívás számomra hogy a Közösérték Egyesület közművelődési minta-projektjének vezetője lehetek – immár nyugdíjasként.
Pető Lilla
munkacsoport vezető
+36 20 296 2630
peto.lilla@nmi.hu
A Debreceni Egyetemen végeztem kulturális mediátorként. 2018 márciusától a Nemzeti Művelődési Intézetnél dolgozom először, mint módszertani referens végeztem a munkámat a Pest Megyei Igazgatóságon, 2020 júniusától a megyei igazgatói pozíciót töltöttem be. 2021. februárjában felkérést kaptam, hogy a Nemzeti Művelődési Intézet központjában Lakitelken vezessem a Hálózati központot, melyben elsődleges feladatom a 19 megyei igazgatóság módszertani segítése, országos szakmai mintaprogramok kidolgozása, mint a jogyakorlatOn és az a szakkör felületek is. 2013 óta dolgozom közművelődési intézményekben, tapasztalataimat projektmenedzsment, ifjúságsegítés, programstruktúrák kialakítása és fejlesztése területén szereztem.
Mindig is szívügyemnek tekintettem a szakmai utánpótlás nevelését és az ifjúságsegítést, az egyesület alakulása óta tagja vagyok a mentorálás munkacsoportnak, melyet vezetek is. Célunk egy olyan módszertan kidolgozása, amellyel elő tudjuk segíteni a pályakezdő szakemberek könnyebb elhelyezkedését.

Mentorok

Kiss Andrea
kiss.andrea@agora-savaria.hu +36 30 826 7081
Az AGORA Savaria Kulturális és Médiaközpont Nonprofit Kft. teljes közművelődési rendszerével foglalkozom, a 7 alaptevékenységgel, továbbá városi ünnepségek és nagyrendezvények, fesztiválok szervezésével, koordinálásával. Az Egyesület mentorolás mintaprojektjében mentori feladatokat látok el.

Isó Edina
iso.edina03@gmail.com
+36 70 459 0275
A Zichy Mihály Művelődési Központ Tab a munkahelyem, az egyesületben a mentorálás mintaprojektben veszek részt, mint mentor. A közművelődés egésze érdekel és aktívan gyakorlom is. 2021-ben közművelődési szakértő képesítést szereztem, örömmel várom az ehhez kapcsolódó új kihívásokat. Munkámat szeretem és számos lehetőséget látok még benne. Elkötelezett híve vagyok a közösségi színterek támogatásának, a járási szintű hálózatosodásnak, a kisebb települések szakembereinek nyújtott elsődlegesen elérhető bázis megteremtésének. Hiszem, hogy a színterekben nap, mint nap helyt álló kollégák munkája példaértékű és tanulandó. Ugyanakkor minőségi díjakkal elismerendő

Bartha Anikó
bartha.aniko73@gmail.com
+36 70 613 6314
Rendezvényszervezéssel, arts& business menedzsmenttel, mediációval, valamint kulturális turizmussal foglalkozom Hajdúszoboszlón a Kovács Máté Városi Művelődési Központ és Könyvtárban
Az Egyesület mentorolás mintaprojektjében mentori feladatokat látok el.
Mentoráltak

Farkas Kata
A Budapesti Gazdasági Egyetem közösségszervező szakára járok, levelező képzésen.
A tanulás mellett, heti 40 órában az AGORA Savaria Nonprofit Kft.-ben dolgozom, mint közösségszervező munkatárs.
A mentorálás projektet nagyon jó lehetőségnek tartom, hiszen fiatal pályakezdőként ez egy tökéletes lehetőség, hogy megtanuljam a szakma rejtelmeit egy tapasztalt kollégától.
A projekttől azt várom, hogy fejlődjön a szakmai tudásom, rutint szerezzek és könnyebben álljak a nehéznek tűnő feladatokhoz.”

Gyüre Kitti
2021 decembere óta Hajdúszoboszlón dolgozom a Kovács Máté Városi Művelődési Központ és Könyvtárban, művelődésszervező státuszban. Felsőfokú tanulmányaimat a Debreceni Egyetem Közösségszervezés BA, kulturális közösségszervező szakirányán végeztem, később itt kezdtem el a mesterképzésemet, Kulturális Mediáció szakon, ahol 2023 januárjában fogok végezni.
A projekt kapcsán olyan új ismereteket szeretnék megtanulni és elmélyíteni a mentoromtól, melyeket az iskolapadban nem tudtam tökéletesre fejleszteni. Bár én nem panaszkodhatom, hiszen a Debreceni Egyetem valamennyi oktatójától a legjobb tapasztalatokat és tudást sajátíthattuk el, így már csak tökéletesíteni szeretném a megszerzett tudást.

Gasparics Tünde
2021.decemberétől dolgozom a Bábonymegyer Község Önkormányzatnál mint közművelődési asszisztens és mint könyvtáros.
A projekttől való elvárás,hogy szakmai tudásom fejlettebb legyen és könnyen oldjak meg minden kihívást.
Minta-mentorálás projekt 2. Csoportos mentorálás

Angyal László
munkacsoport vezető
angyal0709@gmail.com
06 081 0437
Pályámat egy nagy közművelődési intézményben kezdtem, ahol tapasztalt kollégák
segítették az eligazodásomat, láttak el jó tanácsaikkal és figyelemmel, akikkel mind a mai napig baráti kapcsolatban vagyok. Igazi mester és tanítványa kapcsolat alapozta meg a szakmai tevékenyégemet, hálásan gondolok rájuk, megőriztem fontos gondolataikat, tanácsaikat. A mentori munkám 2015-ben erősödött meg, amikor a Nemzeti Művelődési intézet Hajdú-Bihar Megyei Igazgatósága munkájának megalapozása érdekében megyei kutatásokat végeztünk a megyében dolgozó szakemberek közösségekkel kapcsolatos szemléletének, kompetenciáinak vizsgálatára. Az eredmények hatására indítottuk el az első csoportos mentorálási programjainkat „Hozzáadott értékeink” és „Mindig magasabbra” címmel. A csoportos mentorálások nagyon hatékonynak bizonyultak, a több mint féléves időtartamú csoportos mentori programok behálózták a megyét. Elkészítettük a csoportos mentorálás módszertani leírását. Ezt követően kaptam lehetőséget Dr. Márkus Edinával közösen az intézet Tudástár a közösségi művelődésben című sorozatának a Mentorok a közösségi művelődésben és az amatőr művészeti mozgalomban című kötetének létrehozására. A kiadványban bevezetett módszereket ugyancsak csoportos mentorálási formában valósítottuk meg Kaba, Nádudvar és Püspökladány közművelődési szakembereivel.
Addigi tapasztalataim igazolják a csoportos mentorálási folyamatok eredményességét és fontosságát a szakemberek egyéni fejlődésében valamint a közművelődési tevékenységek céljainak elérésében.

Buzás Eszter
magam így rendelkezem közművelődési szakértői, auditori és szakmai gyakorlatvezetői képesítéssel is. A közösségek támogatása, a fiatal szakemberek segítése és a helyi értéktárak létrehozása, ill. azok működésének a támogatása meghatározó része a munkámnak. Ez utóbbit a Heves vármegyei Értéktárbizottság elnökeként is van módom gyakorolni. Több helyi civil szervezetnek vagyok aktív tagja. Aktívan dolgozom azért, hogy a vármegyénkben elinduljon a szakmai hálózatosodás, melyhez a csoportos mentorálási program nagyszerű támogatási eszköz.

Isó Edina
A Nemzeti Művelődési Intézet Somogy Vármegyei Igazgatóságának vezetőjeként nagyon fontosnak tartom a közművelődési szakmánk egységét, a szakembereink tudását és hitét, a minőségi kultúraközvetítést, valamint a hálózati kapcsolódás erejét. Hiszem, hogy vármegyénket a járások szintjén képviselt központok segítségével hatékonyabban hálózhatjuk be. A kisebb települések szakembereit a központokon keresztül elérve eredményesebb kapcsolattartásra, segítségnyújtás elfogadására ösztönözhetjük. Célom, hogy Somogy Vármegye közművelődési egysége elérhető, működőképes és példamutató jógyakorlatokkal teli jövőkép legyen. Ez a mentorprogram nagyszerű lehetőség arra, hogy elinduljunk egy kihívásokkal teli, soha véget nem érő úton.

Lassúné Urbán Erika
lassune.erika@nmi.hu
dolgoztam. 2009-2013-ig a miskolci Ifjúsági Ház kulturális menedzsereként a helyi kulturális PR kiadvány szerkesztése, városi ünnepek és más rendezvények szervezése mellett foglalkoztam középiskolás diákok együttműködésével szervezett közművelődési, önkéntes projektek mentorálásával is. 2013-tól mint a Miskolci Kulturális Központ Nonprofit Kft. munkatársa a miskolci Művészetek Háza rendezvény szervezője, majd a 2016-2021. közötti időszakban a Művészetek Háza vezetőjeként dolgoztam. Több közkedvelt miskolci rendezvény ötletgazdája és megvalósítója voltam. Próbáltam újító, kreatív szemléletet meghonosított szakmai munkámban, a helyi közösségek fejlesztésében. 2021-2022. között a Felsőzsolcai Közösségi Ház és Városi Könyvtár vezetésére igazgatói megbízást kaptam. Felsőzsolca város kulturális életének irányításáért, a városi és társadalmi ünnepek, valamint egyéb kulturális, szabadidős rendezvények sikeres megszervezéséért, az intézményben lévő helytörténeti kiállítás és könyvtár működésének biztosításáért, a városban tevékenykedő társadalmi és civil szervezetekkel való proaktív együttműködésért dolgoztam. 2023. májusától a Nemzeti Művelődési Intézet Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Igazgatóságán, mint vármegyei igazgatóhelyettes, közművelődési módszertani referens folytatom szakmai munkámat. A vármegyei térségekben dolgozó fiatal pályakezdő kollégák csoportos mentorálását végzem.

Oszkai Réka
oszkair@gmail.com
+36 70 453 7904
A sümegi Kisfaludy Sándor Művelődési Központ, Könyvtár és Emlékház igazgatója vagyok. Munkám mellett a Sümegi Települési Értéktár elnökeként és több civil szervezet vezetőjeként is tevékenykedem és oktatok. Az Egyesület mentorolás mintaprojektjében mentori feladatokat látok el. Mentorálási programom célja a közösségi színterek, kulturális szakemberek támogatása és a járási szintű hálózat építése. A hálózatépítés lehetőséget, felületet teremt a közös interakciókra, gondolkodásra és cselekvésre. Szakmai fejlődésre ösztönöz, erősíti a társadalmi kohéziót, helyi identitást, a kulturális kínálatot, közösségépítési folyamatokat és járási szemléletet. Elhivatott szakemberek élnek közöttünk, akik szeretik a munkájukat, szívesen megosztják a tapasztalataikat és a sok nehézség ellenére is motiváltak, tele vannak tenni akarással, ötletekkel és együttműködési szándékkal. A kulturális szakma mára már interdiszciplinárissá vált. A szakemberek rendezvényszervezők, közösségfejlesztők, pályázatírók, PR- és gazdasági szakemberek, néha még pszichológusok is.
Tegyük közkinccsé a tudásukat és tapasztalataikat!

Józsa Katalin
monostorijozsakata@gmail.com
+36 30 365 7966
Közel 40 éve dolgozom a közművelődésben Kecskeméten. Jelenleg a Hírös Agóra Kulturális és Ifjúsági Központ Nonprofit Kft. munkatársa vagyok. Közművelődési szakértőként térségi módszertani programok szervezésével és vezetésével foglalkozom. Szolgáltató munkánk kereteként alakítottuk meg a Közkincs műhelyt, a térségi intézmények és szakemberek hálózatát. Közös programjaink, informális képzéseink érlelték ki a mentorálás folyamatát is.
Korábban, 21 évig a Kecskeméti Ifjúsági Otthon igazgatója voltam. Az intézmény ifjúsági jellegéből adódóan kiemelten foglalkoztam a kultúraközvetítés gyermekek –fiatalok életkori sajátosságainak megfelelő: alkotó, interaktív formáinak kidolgozásával. Tapasztalatot szereztem az art mozi üzemeltetés, ifjúsági tábor és erdei iskola működtetés területén.
Meghatározó volt számomra, hogy még főiskolásként megismerkedtem a drámapedagógia módszerével. Arra törekedtem, hogy a drámajáték az iskolai kereteken túl teret kapjon a közművelődésben is.
Alapító tagja vagyok a Magyar Drámapedagógiai Társaságnak és a Kecskeméti Drámapedagógiai Műhelynek. Óradóként a több mint három évtizede tanítok drámapedagógiát a felsőoktatásban és a felnőttképzésben. Hiszem, hogy a közművelődést művelő közösség (mentor csoport) értő figyelme, a
tapasztalatok, információk megosztása segítheti a szakmai fejlődést, a napi munkával együtt járó, – olykor nehéz – élethelyzetekben is. Ezt a támogató közösséget és kommunikációt kívánjuk megteremteni a Közkincs műhely keretében, csoportos mentorálásaink során.
Egyéni mentorálás párok

Kiss Andrea
MENTOR
Az AGORA Savaria Kulturális és Médiaközpont Nonprofit Kft. teljes közművelődési rendszerével foglalkozom, a 7 alaptevékenységgel, továbbá városi ünnepségek és nagyrendezvények, fesztiválok szervezésével, koordinálásával. Az Egyesület mentorolás mintaprojektjében mentori feladatokat látok el.

Piller Tamara
MENTORÁLT
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Savaria Egyetemi Központ másodéves közösségszervező szakos hallgatója vagyok. Mindig is vonzott a rendezvények navigálása és a kultúra világa, az AGORA-ban töltött gyakorlatom és a mentorprogram remek lehetőség számomra, hogy mélyen belelássak a környék egyik legnagyobb közművelődési cégének a napi munkájába és fejlesszem saját kompetenciáimat is. A program végére reményeim szerint megszületik bennem a végleges döntés, hogy a humánfejlesztés vagy a kulturális vonalon tudnám magam jobban elképzelni, mert jelenleg a kettő között őrlődöm.

Lipták-Belányi Barbara
MENTOR
„A képesség azt jelenti, hogy miben vagy tehetséges. A motiváció dönti el, hogy mit teszel. A hozzáállás pedig meghatározza, hogy milyen jól fogod csinálni.” (Lou Holtz)
Szociológusként diplomáztam 2006-ban a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán. 2010-ben Ifjúságsegítő felsőfokú szakképzettséget, 2011-ben Közművelődési szakember I. szakképesítést, majd 2023-ban okleveles kulturális mediátor diplomát szereztem. Pályámat önkéntesként, egy gyakornoki program keretében kezdtem a Békés Megyei Művelődési Központban. A program lejárta után egy dél-békési kisvárosban helyezkedtem el és szereztem szakmai tapasztalatokat a települési közművelődési feladatellátás kapcsán. 2013 novembere óta tevékenykedem a Nemzeti Művelődési Intézet munkatársaként, a területi módszertani feladatellátást erősítve Békésben. Fő tevékenységi területeim: közművelődési statisztikai adatszolgáltatás koordinálása, élethosszig tartó tanulást szolgáló programok megvalósítása, gazdaságfejlesztési mintaprojektek, közösségfejlesztési programok, innovatív közösségi kezdeményezések generálása. A mentorprogramban a szakmai utánpótlás biztosítása mellett a szakembermegtartás és a hálózatépítés, – erősítés lehetőségét látom.

Tonka-Matuska Csilla
MENTORÁLT
Nagybánhegyesen nőttem fel, magaménak érzem kis falunkat. A helyi orvosi rendelőben dolgozom, mint asszisztens – ápoló egy személyben. Január első hetében kaptam egy hozzám közel álló munkalehetőséget, a helyi közösségi színtérben. A felkeresés napján kavarogtak bennem az érzések, jó értelemben. Megmozgatta a fantáziám, motivált és lelkes lettem. Ugyan gyakorlatom, csak a saját és barátaim esküvőjének megszervezése kapcsán volt, de szeretnék mindent beleadni, hogy jól végezzem ezt a közösségi munkát. Igyekszem odafigyelni a lakosok kérésére, kívánságaira. Úgy szeretném a programokat, klubokat, szakköröket szervezni, hogy mindenki megtalálja a magához legjobban illő elfoglaltságot, melyet szabadidejében szívesen végez. Örülök, hogy elvállaltam a munkát. Szeretem a munkatársaimat. Sok ötletem van, aminek a megvalósításához még információkra és némi segítségre is szükségem van, amit mentoromtól folyamatosan megkapok. A projekttől azt várom, hogy fejlődjön a tudásom és felkészítsen a közeljövőben induló szakmai képzésre, ahol véleményem szerint, mentorom jóvoltából, zökkenőmentesen fogom az akadályokat átlépni.

Márkus Marianna
MENTOR
Végzettség: Az Eötvös Lóránd Tudományegyetem Könyvtár szakán 2002-ben kapta meg könyvtárosi főiskolai diplomáját. Az elkövetkező években a Gyöngyösi Károly Róbert Főiskolán pályázatírói oklevelet, a Nemzeti Művelődési Intézet szervezésében Integrált Intézmény Vezetője oklevelet, a Szabadtéri Néprajzi Múzeum Oktatási és Módszertani Központja által szervezett képzésen múzeumi menedzser oklevelet majd 2021. augusztusában Közművelődési szakember I. szakképesítést szerzett. B2 szintű lovári nyelvvizsgával rendelkezik.
Szakmai tapasztalat: 12 évig a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem (ma Corvinus Egyetem) Központi Könyvtárában olvasószolgálati könyvtárosként dolgozott. Két gyermeke születését követően a Hatvani Önkormányzat Pályázatíró Osztályán töltött 5 évet, ahol főképpen a kulturális és társadalmi témájú pályázatok gondozása volt a feladata. 2016. októberétől a hatvani Integrált Könyvtár és Muzeális Gyűjtemény igazgatója volt, ahol ellátta az integrált intézmény napi tevékenységének irányítását, munkaköréhez tartozott a kapcsolattartás a fenntartóval és a szakmai szervezetekkel, valamint az intézmény rövid-, és középtávú stratégiájának megalkotása, valamint annak megvalósítása, mivel az intézmény önállóan gazdálkodott, ezért a munkaügy és a gazdálkodás irányítása is a feladata volt. Az intézményben könyvtári, múzeumi és közművelődési programok, valamint konferenciák szervezése is a mindennapi feladatai része volt.

Papp Veronika Csilla
MENTORÁLT
Az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem harmadéves közösségszervezés szakos hallgatója vagyok.
Az egyetem mellett részmunkaidőben a Nemzeti Művelődési Intézetnél dolgozom, mint térségi asszisztens.
Nagyon jó lehetőségnek tartom a mentorálás projektet, mert sok új ismerettel és kapcsolattal gazdagodhatok. Remélem, hogy ezek által olyan közművelődési szakember lesz belőlem, aki megfelelő szakmai tudással rendelkezik és könnyen veszi az akadályokat.

Szerdahelyiné Lőrincz Nóra
MENTOR
Amióta az eszemet tudom, a közösségekkel való foglalkozás és a kultúra a szívem csücske. Ugyan az eredeti végzettségem közgazdász, de már az első szakdolgozatom írásakor a gazdaság és a kultúra különböző aspektusai érdekeltek. Kulturális mediátor mesterdiplomám a győri Széchenyi István Egyetemen szereztem. Dolgoztam uniós kulturális ügyekkel foglalkozó irodában, 2015-től Ráckevén az Ács Károly Művelődési Központban művelődésszervezőként, később intézményvezetőként. Az intézményünkben folyamatosan fogadtunk diákokat, mindig célom volt megtalálni velük a közös hangnemet. Örömmel töltött el, hogy többen a „kötelező” idejükön túl is visszajártak a művelődési központba segíteni, aktívan részt vettek az eseményeken. 2019 óta a Nemzeti Művelődési Intézet Veszprém Vármegyei Igazgatóságán dolgozom.
Alapítás óta tagja vagyok a Közösérték Egyesületnek, végzem annak titkári feladatait, 2022 óta pedig elnökségi tagként is segítem az egyesületi munkát.
Óraadóként találkozom a veszprémi Pannon Egyetem a közösségszervezés szakos hallgatóival, közülük többekkel közösen valósítottunk meg számos Veszprém vármegyei rendezvényt – többek között a 2023. évi KözösÉg Fesztivált is. Szívesen foglalkozom a fiatalokkal, érdekelnek a gondolataik, meglátásaik, és örülök, ha tudok nekik segíteni a szakmai pályájuk kezdetén. Mentoráltam, akit elsőéves egyetemista kora óta ismerek is épp a szakmai életét kezdi hamarosan, így különösen izgalmas számomra ez a közös munka, melyet a jövőben is folytatni szeretnék.
A civil életemben is aktív közösségi életet igyekszem élni, hiszen vallom, hogy az ember társas lény, ezért fontos a közösségben eltöltött idő, mely a mindennapi élet nehézségein is segít sokszor átlendülni.

Györffy Anikó
MENTORÁLT
Pannon Egyetem, Közösségszervezés BA, III. évfolyam
A Veszprémi Pannon Egyetem közösségszervezés szak harmadéves hallgatója vagyok. Tanulmányaim során számos tapasztalatot szereztem a kötelező szakmai gyakorlatok alatt, illetve önkéntesként is. Részt vettem a Bűvös Bábos Fesztivál és a Közös Ég Fesztivál szervezésében és lebonyolításában, bepillantást nyerhettem a Nemzeti Művelődési Intézet Veszprém Vármegyei Igazgatóságának munkájába, valamint az Európa Kulturális Fővárosa program kapcsán egy új közösségi tér, a Pannon KözTér programjaival is megismerkedtem önkéntesként. Mindezek nagyon jó lehetőségek voltak, de a mentorálás projekt azért volt még izgalmasabb és vonzóbb számomra, mert itt személyre szóló tanácsokat, visszajelzéseket kaptam, illetve egy rendezvény megszervezésének minden lépcsőjével és adott esetben nehézségeivel megismerkedhettem.